Výběr tématu diplomové a bakalářské práce

Téma diplomové a bakalářské práce si studenti volí podle svého studijního oboru, své další specializace, svých specifických zájmů, podle zájmu podniku, ve kterém budou svou diplomovou práci zpracovávat, resp. v závislosti na vědeckovýzkumných úkolech fakulty nebo katedry.

Teoretické znalosti, potřebné ke zpracování diplomové práce, studenti získávají v průběhu celého studia,  specifické znalosti by měli získat v magisterském (inženýrském) studiu, především ve specializačních předmětech, zvláště pak ve speciálních a diplomových seminářích, v nichž je základ zpracovávání diplomové práce.
Volba semináře předurčuje téma diplomové práce. Volbou semináře si student volí rámcové téma své budoucí diplomové práce; to je v průběhu zpracování diplomové práce upřesněno vymezením problému, který student bude řešit, a stanovením cíle, jehož chce ve své diplomové práci dosáhnout.

zdroj: M. Synek,H. Sedláčková,H. Vávrová
Příspěvek byl publikován v rubrice Bakalářská práce, Diplomová práce se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.