Studium prestižních světových škol z domova

stažený soubor (12)

Chcete si vyzkoušet, jaké to je studovat na  světoznámých univerzitách jako je Cambridge, Oxford, Harvard či Stanford? Není to až tak složité, a to prostřednictvím on-line kurzům a takzvanému on-line degree.

On-line degree

On-line titul je možné získat za pomoci internetových přednášek a kurzů, které mnoho škol nabízí. Studovat lze jak bakalářské, magisterské, tak  i doktorské programy.

Samozřejmě nelze říci, že všechny programy na internetu patří mezi ty kvalitní, nicméně  lze nalézt  i takové, které se od prezenčních kurzů téměř neliší. Například on-line titul z Kolumbijské univerzity je stejně zasloužený jako ten z prezenčního studia, jelikož studenti mají totožné profesory, kurzy, domácí úkoly, testy i požadavky na závěrečnou práci. Stejný případ je i on-line magisterský titul z New York University Tandon School of Engineering.

Studium i bez titulu

On-line kurz si můžete vyzkoušet  jen tak, aniž by jste chtěli dosáhnout titulu. Díky němu máte možnost se věnovat něčemu, co vás zajímá a o čem byste se  rádi dozvěděli více. Každým rokem se na tyto kurzy přihlásí několik milionů studentů.

V nabídce jsou nejrůznější předměty od humanitních studií přes ekonomiku až po technické obory.

Za některé kurzy je požadován poplatek, ale jsou nabízeny i kurzy, které jsou zcela zdarma.Přednášky těchto kurzů jsou ve většině případech natočené, a tak si je můžete  pustit kdykoliv a kdekoliv, plnění zadaných domácích úkolů je zcela na vás.

Níže jsou uvedeny odkazy na některé z kurzů:

Distance Learning Portal – http://www.distancelearningportal.com/

EDX – https://www.edx.org/

Open 2 study – https://www.open2study.com/

Alison – https://alison.com/

Study.com – http://study.com/

Příklady konkrétních univerzit

MIT (Massachusetts Institute of Technology) – http://ocw.mit.edu/index.htm – nabízí přes dva tisíce kurzů od biologického inženýrství po management.

University of California – Berkeley – http://webcast.berkeley.edu/ – od roku 2005 lze studovat Berkeley online a v nabídce je  například astronomii, právo nebo filosofii.

Yale – http://oyc.yale.edu/ – stránka Open Yale Courses nabízí video přednášky z mnoha předmětů.

Příklad placených kuzrů:

Cambridge – http://www.ice.cam.ac.uk/…line-courses

Harvard – http://online-learning.harvard.edu/courses

Oxford – https://www.conted.ox.ac.uk/courses/online/

John Hopkins University – https://www.jhu.edu/…mics/online/

Stanford – http://online.stanford.edu/courses

Zdroj: vysokeskoly.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.