Seminární práce televizního vysíláni

Seminární práce televizního vysíláni

Již v roce 1843 hodinář ze Skotska Alexander, Bain vyslovil myšlenku, že přenos je možný za předpokladu, že se podaří rozložit obraz na řádky a body, světelné body musí být převedeny na elektrické impulzy a nazpět, přitom rozklad i skládání musí probíhat synchronizovaně.

V roce 1900 bylo poprvé použito slovo televize a o pětadvacet let později byl patentován barevný televizní systém. V roce 1927 došlo k prvnímu televiznímu vysílání díky telefonní  lince mezi Londýnem  a Glasgowem. V roce 1930 byl společně s televizním obrazem přenášen i zvuk.[1]

2 Legislativní rámec televizního vysílání

Legislativní rámec pro televizní a rozhlasové vysílání v ČR pochází z roku 1991. Jednalo se o zákon č.468/1991 Sb, provozování rozhlasového a televizního vysílání, umožňující vytvoření duálního systému vysílání. Tato koexistence veřejnoprávního a privátního sektoru měla za následek nezvykle dynamický rozvoj v oblasti médií.

Nový zákon č. 231/2001 Sb o rozhlasovém a televizním vysílání byl přijat v roce 2001. Tento zákon stanovil především práva a povinnosti provozovatelů televizního a rozhlasového vysílání, registrace provozovatelů převzatého vysílání a licenčního řízení. Nad dodržováním zákona televizního a rozhlasového vysílání dohlíží Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Seminární práce vzor:

seminarka-televize1 seminarka-televize2 seminarka-televize3
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.