Seminární práce – Podnikatelský záměr

Podnikatelský záměr představuje základní plán podnikání. Vytvoření podnikatelského záměru či podnikatelského plánu je základní činnost, na kterou by se měl každý začínající podnikatel zaměřit. Záměr napomůže podnikateli ujasnit si představy o podnikání, finanční náročnosti a možnostech podnikatele, právních otázkách, potřebě zdrojů a jiných důležitých skutečnostech. Podnikatelský plán tak zájemce o podnikání donutí o celém nápadu více přemýšlet a mnohdy přijde na skutečnost, že jeho nápad je jen těžko realizovatelný nebo přímo nereálný.


Často se stává, že člověk přijde na geniální nápad, který mu přijde naprosto unikátní a jedinečný a chce se o něj podělit s širokou veřejností. Vrhne se střemhlav do podnikání, aniž by se nad celou záležitostí zamyslel. Z jednoznačně výnosného businessu si náhle stane finanční propast, která podnikatele zcela pohltí a donutí jej vyhlásit osobní bankrot. Situaci, která je poměrně častá, je možné se vyhnout jediným způsobem – sepsáním podnikatelského záměru. Jeho sestavením je možné zjistit, zda výroba či skladování nebudou vyžadovat více finančních prostředků, než které podnikatel získá prodejem finálních produktů. A to je jen jeden z mnoha důvodů, proč se o podnikatelský záměr více zajímat, nejen v době, kdy už se nám rodí v hlavě originální nápad.

Seminární práce vzor

Seminarni prace - Podnikatelsky zamer

Seminarni prace – Podnikatelsky zamer

Seminarni prace - Podnikatelsky zamer 2

Seminarni prace – Podnikatelsky zamer 2

Seminarni prace - Podnikatelsky zamer 3

Seminarni prace – Podnikatelsky zamer 3

Příspěvek byl publikován v rubrice Seminární práce se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.