Existují fakulty, které Vám za úspěšné studium zaplatí.

images (1)

Studentské slevy a výhody, ubytovací, sociální či prospěchové stipendium. To je jen příklad finančních úlev, na které mohou čeští vysokoškoláci dosáhnout – a které celkem běžně také využívají. Některé fakulty jdou však s finančními lákadly ještě dál: na jistý obnos lze dosáhnout třeba už během přijímaček.

ČVUT v Praze

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze  má pro nováčky studujícím v roce 2015/2016 připravené motivační stipendium ve výši 7.000 Kč. Je třeba splnit stanovené  podmínky (výsledek maturity z matematiky, případně i účast na některé z vypsaných olympiád). A navíc, pokud student za první semestr bakalářského studia vykoná všechny zkoušky s hodnocením „A“ a všechny zápočty, získá – kromě případného prospěchového stipendia – i mimořádné stipendium ve výši 10.000 korun.

Více na: http://www.fel.cvut.cz/cz/aktuality/mimoradne-stipendium

Univerzita Karlova

Na Přírodovědecké fakultě UK vsadili na mimoškolní aktivity svých studentů. Na příjemnou odměnu se mohou těšit i stávající bakaláři, kteří byli v roce 2014 přijati bez přijímacích zkoušek a účastnili se některé ze stanovených olympiád (pro studenty chemických oborů platí úspěšná účast na chemickém semináři KSICHT) a v prvním ročníku dosáhnou minimálně 45 kreditů. Ti všichni mohou při splnění podmínek získat – jako již každoročně – 30.000 korun. Magisterským studentům, kteří na této (případně jiné) škole obdrží červený diplom a v prvním ročníku získají nejméně 45 kreditů, pak bude na účet připsáno 15.500 korun.

Více na: https://www.natur.cuni.cz/fakulta/studium/agenda-bc-mgr/predpisy-a-poplatky/stipendia

Univerzita J. E. Purkyně

Fakulta sociálně ekonomická UJEP se rozhodla podpořit také studenty, kteří se zapojí do programu Erasmus+. Ti mohou od fakulty po absolvování pobytu v zahraničí získat mimořádné motivační stipendium až 20.000 korun na pokrytí vydaných nákladů. Navíc každý, kdo získá ke studiu v rámci programu Erasmus+ na FSE nějakého studenta ze zahraničí, obdrží prémii 5.000 korun.

Více na:http://fse1.ujep.cz/index.php?art=13187

VUT v Brně

Odměna se vztahuje na uchazeče o studium na VUT v Brně. Částku 6.000 korun dostane pětistovka studentů středních škol, kteří se zapíšou do prvních ročníků bakalářských oborů na této škole v roce 2015/2016. Odměnění studenti budou vybráni na základě výsledků společné části maturitních zkoušek vykonaných v roce 2015. Větší šanci na získání stipendia budou mít maturanti, kteří si zvolí ve společné části matematiku a angličtinu. Preferováni budou i ti uchazeči, kteří úspěšně absolvují nepovinnou pilotní maturitní zkoušku Matematika+.

Více na:http://www.vutbr.cz/aktuality-f19528/stipendium-6-000-kc-pro-500-nejlepsich-studentu-d75760

Univerzita Palackého

Na Pedagogické fakultě UP jsou k dispozici stipendia, určena pro všechny úspěšné studenty zapsané do vybraných bakalářských či magisterských oborů. Student, který úspěšně absolvuje první ročník a zapíše se do druhého, obdrží jednorázové stipendium ve výši 3.000 korun. Studenti o ročník výše získají za stejných podmínek 2.000 korun. V případně navazujícího magisterského studia při zápisu do „druháku“ získá student 3.500 korun.

Více na: http://www.pdf.upol.cz/skupiny/studentum/stipendia/#c32577

Zdroj: jobs.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.