Diplomová práce – Benchmarking

Diplomová práce – Benchmarking

Ve své diplomové práci se budu zabývat benchmarkingem balíkových služeb, též nazýváno jako komparativní výhoda.

Cílem diplomové práce je porovnat aktivity podniku a jeho výsledky s ostatními podniky v oboru neboli s konkurencí. Tato metoda dokáže zajistit prosperitu podniku v případě dodržování všech kroků, správné implementaci, kontrole výsledků a pravidelného opakování. V této bakalářské práci použiji jako metodu finanční analýzu a budu porovnávat různé finanční ukazatele.

V České republice se benchmarking ještě moc nevyužívá, ale jeho popularita začíná vzrůstat a dostává se pomalu na úroveň manažerských metod.

Benchmarking prochází poslední dobou vývojem a inovacemi, strategie a techniky se začínají přizpůsobovat konkurenčnímu prostředí, ve kterém je důležité neustále zlepšovat a zdokonalovat činnosti a strategie organizace.

Tato práce je zaměřena na benchmarkig balíkových služeb logistických společností. Budu porovnávat jednotlivé organizace z hlediska finanční analýzy.

V teoretické části se zaměřím na benchmarking, jeho druhy, činnosti, funkce a další. Dále se budu zabývat logistikou a logistickým procesem.

V praktické části aplikuji získané poznatky na vybrané společnosti. Budu porovnávat jejich horizontální a vertikální analýzu, poměrové ukazatele, ukazatele rentability, ceny a další.

Diplomová práce vzor :

diplomova-prace-benchmarketing diplomova-prace-benchmarketing2 diplomova-prace-benchmarketing3
Příspěvek byl publikován v rubrice Diplomová práce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.